Kõik sai alguse armastusest mee vastu…

Jaanus Tull on mesinik, kelle suurest mee- ja mesindushuvist Meveda alguse sai. Jaanus sai oma esimesed mesilaspered juba koolipoisina ja on mesilastega tegelenud juba 35 aastat. Vahepeal tundub, et pole mesilasi puudutavat küsimust, millele Jaanus vastata ei oska. Ja kui õnnestub selline küsimus leida, siis teab ta kohemaid, kust vastus järele vaadata.

37 AASTAT KOGEMUSI

Mesinikud oleme olnud aaststast 1984. Jah, see on olnud päris pikk teekond. Selle teekonna jooksul on meid saatnud mõnus mesilaste sumin ning magusad mälestused mesistest suvedest. 

MEIE MESILASED

Kui meie mesilaste pidamine sai alguse vaid mõnest mesilasperest taluhoovis, siis tänaseks korjavad meie usinad mesilaspered mett Tartu-, Jõgeva- ja Valgamaa mett. Meie mesilasperede koguarv ületab 1600 mesilaspere. Nende töökate mesilasperede näol saame kindlad olla, et igale lauale jätkub vähemalt üks mesimagus purk mett.

ROHELINE MESI

Mesilastel on looduses kanda asendamatu roll. Otsustasime ka omalt poolt anda panuse meie elukeskkonna säilimisse ning liikusime rohelisema tootmise poole – muutsime hulgipakendi plastist papiks ning vahetasime 1. veebruarist 2021 kogu tootmises kasutatava elektrienergia päikeseenergia vastu.

Jaanus Tull

Asutaja | Mesinik

Jaanus sai oma esimesed mesilaspered juba koolipoisina ja on mesilastega tegelenud juba 35 aastat. Vahepeal tundub, et pole mesilasi puudutavat küsimust, millele Jaanus vastata ei oska. Ja kui õnnestub selline küsimus leida, siis teab ta kohemaid, kust vastus järele vaadata. Jaanus oli ka üks neist inimestest, kes ametliku mesindushariduse Eestisse tagasi tõi, taaselustades mesindusõppe Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis 2012. aastal. Täna tegeleb Jaanus peamiselt mesilasemade kasvatamise ja mesilaste tõuaretusega ning seisab hea selle eest, et Meveda mesi poelettidele jõuaks.

Taavi Tull

Müügijuht | Mesinik

Taavi juhib enam kui 1600 mesilasperega meetootmisettevõtet Kumalane OÜ, mille mesi jõuab poelettidele Meveda mee nime all. Kui tavapäraselt öeldakse, et mingis valdkonnas tõeliseks professionaaliks saamine võtab aega 10 aastat, siis Taavi sai oma kõrgema auastme mesinduses juba mõned aastad tagasi kätte – sellel suvel täitub Taavil 13 aastat mesinduses. Lisaks sellele vastutab Taavi Mevedas tootearenduse eest ning on koos Jaanusega ka ettevõtte visonääri rollis, tagades selle, et Mevedal oleks alati siht silme ees ning rohkelt ideid, kuhu edasi liikuda. Ja mis kõige tähtsam, Taavi mitte ainult ei genereeri ideid, vaid viib need ka ellu.

Eda Tull

Finantsid

Eda lisab meie mehisesse töökeskkonda vajaliku naiseliku sära. Ta aitab kaasa sellele, et meie mesi kenasti purki jõuaks, hoiab paberimajandust korras, tegeleb finantsidega ning suhtleb klientidega. Lisaks on Eda hea nõuandja ning tavapäraselt võib teda kohata sügisperioodil, kui algab sügisene mee müük ning paljud meesõbrad värskele meele mesilasse järgi tulevad.

Armastusest magusa vastu

Kvaliteetne Eesti mesi

Populaarseim
4.9843.01
4.9843.01
Allahindlus!
7.4940.74
16.78
4.2750.84
4.9828.98
4.2750.84
Allahindlus!
Laste lemmik
5.7946.71